בית אמיתי לחיילים הבודדים הלוחמים שלנו​

לזכרו של רס"ן בנג'י הילמן ז"ל​

החזון שלנו

החזון שלנו: לכל חייל בודד לוחם במהלך שירותו בצה"ל יהיה בית לחזור אליו, ולאחר השחרור מהצבא יוכל להשתלב באזרחות ולהצליח. ​

הבית

על שטח עירוני בפאתי רעננה, נבנה הבית של בנג'י בסיועם ותרומתם הנדיבה של אלפי אנשים מרחבי העולם. למן פתיחתו בתחילת 2013, הבית של בנג'י הפך ל"הבית" לחיילים בודדים קרביים למשך כל שירותם בצה"ל. 


כל חייל/ת מתגורר בחדר משלו עם מיזוג אוויר, חיבור לכבלים ואינטרנט אלחוטי, ומקבל ארוחות מבושלות ביתיות ומשפחה המכבסת את בגדיו. בבית יש גם מועדון, ספריה ופעילויות פנאי שונות.

מרכז הכוונה וליווי​

מרכז ההכוונה והליווי של הבית של בנג'י פתוח לכל חייל/תבודד/ה ברחבי הארץ - ואינו מיועד רק לחיילי הבית. מרכז ההכוונה מעניק תוכניות ליווי והכוונה עבור למעלה מ-300 חיילים מדי שנה כאשר עליהם להסתגל לחיי האזרחות בצאתם מחסות המסגרת הצבאית. מטרת המרכז היא לסייע להם לעמוד על הרגליים באופן עצמאי ולהצליח בחיים האזרחיים בישראל.

 

לחיילים בודדים חסרה לרוב המסגרת המשפחתית אשר יכולה לסייע אם הם טועים בדרך, נכנסים לחובות או בוחרים במסלול לימודים והכשרה לא מתאימים. על כן לכל חייל בודד יש אפשרות לקבל תוכנית ליווי אישית, הכוללת את הנושאים המרכזיים באזרחות, ומלווה מתנדב המסייע לו: במציאת עבודה, מציאת דירה, התנהלות כלכלית נכונה, טיפול בבירוקרטיה וזכויות, ורישום ללימודים.

רוצים להצטרף אלינו?​

ובנוסף מעניק לכלל החיילים הבודדים בארץ (לא רק הלוחמים) עזרה והכוונה מקיפה להצלחה באזרחות